تسلط آمریكا و اسراییل بر سازمان ملل مانع پیشرفت این سازمان است

نماینده سوریه در سازمان ملل گفت :لابی آمریكایی واسرائیلی در سازمان ملل، با هر پیشرفتی در كارهای این سازمان ، برای ایجاد توازن بیشتر در روابط بین الملل مخالفت می كنند.
به گزارش شبكه خبر ، بشار الجعفری در گفتگو با شبكه تلویزیونی العالم درباره عملكرد دبیر كل سازمان ملل متحد در سال 2007 گفت : بان كی مون ، برای حفظ نقش تاریخی و مرجعیت سازمان ملل تلاش می كند اما در این باره با تسلط كامل آمریكا بر بسیاری از فعالیت های این سازمان روبرو شده است . 

بشار الجعفری افزود : كی مون، تاكنون در مقایسه با دبیركل های پیشین سازمان ملل، بیشترین عقب نشینی و پیروی را از فشارهای غرب داشته است و حتی پس از انتشار گزارش سازمان های اطلاعاتی آمریكا درباره غیر نظامی بودن برنامه هسته ای ایران وی همچنان دلایل گذشته آمریكا را برای توجیه تشدید فشار بر 
ایران مطرح می كند. 

وی همچنین گفت : سازمان ملل در دوره بان كی مون همچنین با نادیده گرفتن رنج های ملت فلسطین، جانبداری بی سابقه ای از اسرائیل دارد. 

نماینده سوریه در سازمان ملل در بخش دیگری از این گفتگو گفت : موضوع قابل توجه در سال 2007 در فعالیت های سازمان ملل، مطرح شدن گسترده و بی سابقه مسایل مربوط به جهان عرب بود و در این سال جایگاه سازمان ملل در روند صلح كمرنگ تر شد و این سازمان از مرجع اصلی در روند صلح به یك عضو كمیته چهار جانبه تبدیل شد. 

بشار الجعفری افزود : شورای امنیت سازمان ملل همچنین پارسال با فشارهای آمریكا، بخشی از اختیارات مجمع عمومی سازمان ملل وآژانس های وابسته به این سازمان را به خود منتقل كرد. 

وی گفت :دراین مدت فشارهای كشورهای قدرتمند بركشورهای منطقه خاورمیانه با اهرم فشار سازمان ملل تشدید و در این سال بیش از هر زمان دیگر از فصل هفتم منشور سازمان ملل متحد علیه كشورهای منطقه خاورمیانه استفاده شد.
/ 0 نظر / 4 بازدید