الاتحاد: آناپولیس جز مركبی بر روی كاغذ نبود

روزنامه اماراتی الاتحاد از سفر جرج بوش رئیس جمهور آمریكا به منطقه به شدت انتقاد كرد.
به گزارش شبكه خبر به نقل از خبرگزاری سوریه ، این روزنامه با انتشار مقاله ای تاكید كرد: بعد از گذشت 7 سال از ریاست جمهوری بوش، وی هیچ اقدامی برای اعراب انجام نداده و دولت بوش در عمل به تعهداتش، شكست سختی خورده است.

این روزنامه با طرح این پرسش كه سفر بوش چه فایده ای می تواند داشته باشد، نوشت: اسرائیل نقشه راه را زیرپا گذاشته است و در حال حاضر چیزی جز یك صلح ناپایدار برای ارائه به فلسطینی ها ندارد.

الاتحاد افزود: تجاوزهای روزمره و پی در پی رژیم صهیونیستی، از نشست آناپولیس چیزی جز مركبی بر روی كاغذ باقی نگذاشته است.

این روزنامه اماراتی نوشت: در حالی كه آمریكا با اقداماتش باعث شده دولت عراق از ساده ترین مولفه های پایداری برخوردار نباشد چه چیزی می تواند برای ملت عراق به ارمغان آورد؟!

الاتحاد با بیان اینكه خرابكاری های دولت آمریكا در هر جای جهان نیاز به گذشت ده ها سال برای اصلاح دارد، تصریح كرد: تنها چیزی كه جرج بوش در دوره ریاست جمهوری اش برای مردم آمریكا به ارمغان آورد افزایش تنفر كشورهای جهان و حتی كشورهای اروپایی نسبت به آمریكا بود.

الاتحاد در پایان با اشاره به اینكه بسیاری از كشورهای جهان از سیاست آمریكا به تنگ آمده اند ، نوشت: اگر آمریكا به دنبال دستیابی به نتیجه است باید برای مشكلات ریشه ای منطقه راه حل های اساسی پیدا كند.
/ 0 نظر / 4 بازدید