تصویب بودجه 20 میلیونی سنای آمریکا ضد ایران

مجلس سنای آمریکا در ادامه اقدامات خصمانه خود ضد ایران،اختصاص 20 میلیون دلار بودجه تکمیلی سال 2010 این کشور را برای حمایت از فعالیت های اینترنتی علیه ایران تصویب کرد.
 بر اساس اطلاعات موجود در سایت رسمی کنگره آمریکا، بخشی از بودجه سال 2010 آمریکا برای فعالیت سایبر علیه ایران از طریق برنامه ای تحت عنوان "برنامه منطقه ای دموکراسی در خاور نزدیک" (Near East Regional Democracy) تامین خواهد شد.

روزنامه آمریکایی یو.اس.ای تودی در  26 شهریور امسال از برنامه اوباما برای افزایش بودجه برنامه NERD به میزان 15 میلیون دلار خبر داد و هدف از این اقدام را اختصاص بخشی از این بودجه به فعالیت علیه ایران خوانده بود.

در متن لایحه بودجه 2010 وزارت خارجه آمریکا ذیل عنوان "دسترسی به اینترنت و آزادی" آمده است،10 میلیون دلار از بودجه این بخش برای فعالیت های سایبر علیه ایران از طریق NERD و 10 میلیون دلار دیگر از طریق Democracy Fund تامین می شود.

دولت آمریکا در سال های گذشته  از طریق سایت های اینترنتی چون گذار، گویانیوز، پیک نت، روزآنلاین و اخیرا فیس بوک و توئیتر برنامه های ویژه ای برای عملیات روانی علیه ایران از قبیل دروغ پردازی، سیاه نمایی و شبهه افکنی به اجرا گذاشته و پس از ناکامی در جریان انتخابات 22 خرداد بر میزان کمک های مالی به گروه های وابسته در حوزه های مختلفی مانند اینترنت به شدت افزوده است.
/ 1 نظر / 39 بازدید
بهنام

سلام وبلاگ خیلی خوبی داری اگه میخوای با وبلاگت درامد داشته باشی بیا به این ادرس وثبت نام کن و روش کار هم توضیح داده خیلی اسونه منم این کارو کردم میتونی وبلاگم و ببینی خوشحال میشم http://www.frotel.com/ads-reg.php?moarref=2559 این ادرس برای درامد اینم ادرس خودمه www.behnamtak.persianblog.ir