موضوع هسته ای ایران فقط راه حل صلح آمیز دارد

سخنگوی وزارت خارجه چین، بار دیگر تاکید کرد کشورش، فعالانه برای حل صلح آمیز موضوع هسته ای ایران، تلاش خواهد کرد. به گزارش شبکه خبر به نقل از ایرنا، لیوجیان چائو که در جمع خبرنگاران در پکن سخن می گفت، همچنین ابراز امیدواری کرد در مذاکرات آینده ایران و اتحادیه اروپا، دو طرف به اشتراک نظر برای حل مسالمت آمیز موضوع هسته ای ایران برسند.

سعید جلیلی، دبیر شورای عالی امنیت ملی و مسئول پرونده هسته ای ایران و خاویر سولانا، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، شنبه آینده در ژنو درباره موضوع هسته ای ایران مذاکره خواهند کرد.

سخنگوی وزارت خارجه چین، بار دیگر مواضع کشورش مبنی بر مذاکره دیپلماتیک به عنوان بهترین گزینه برای حل موضوع هسته ای ایران را تکرار کرد و گفت: ما امیدواریم موضوع هسته ای ایران از طریق مذاکرات دیپلماتیک به جلو سوق داده شود.

لیو همچنین در پاسخ به پرسشی درباره موضع چین در قبال رزمایش اخیر و آزمایش موشکی ایران گفت: چین به این موضوع توجه دارد؛ اوضاع در منطقه خاورمیانه، بسیار حساس و پیچیده است؛ بنا بر این، طرف های موضوع باید اقداماتی را که به نفع صلح و ثبات منطقه خاورمیانه است، انجام دهند.

از سخنگوی وزارت خارجه چین درباره سفر سران کشورهای مختلف از جمله جمهوری اسلامی ایران برای حضور در آئین گشایش بازی های المپیک یا پارالیمپیک سئوال شد، لیو جیان چائو در پاسخ گفت چین از همه سران و مقامات کشورهای خارجی که برای شرکت در این آئین ها به پکن سفر می کنند، استقبال می کند.

دیروز یانگ جیه چی، وزیر خارجه چین در دیدار سید محمدعلی حسینی، فرستاده ویژه رئیس جمهور و معاون حقوقی و امور بین الملل وزیر امور خارجه کشورمان گفت کشورش از سفر دکتر محمود احمدی نژاد برای شرکت در آئین گشایش بازی های پارالیمپیک استقبال می کند.

/ 0 نظر / 5 بازدید