حرکت به سوی تعادل پویا در انژی هسته ای ایران

مشاور ارشد رییس جمهور کشورمان گفت :ایران حتی اگر شورای امنیت سازمان ملل تصمیم بگیرد که تحریم های بیشتری علیه این کشور اتخاذ کند به توسعه برنامه هسته ای صلح آمیز خود ادامه می دهد.
به گزارش شبکه خبر به نقل از ایرنا ، ثمره هاشمی، مشاور ارشد رییس جمهور کشورمان، حرکت پنج کشور عضودایم شورای امنیت سازمان ملل متحد و آلمان  برای اتخاذ قطعنامه تحریمی بیشتر علیه ایران را مورد انتقاد قرارداد و گفت : چنین قطعنامه ای فاقد پایه و اساس قانونی است و بیش از هر زمان دیگری، موجب تنزل جایگاه سازمان ملل خواهدشد.

وی افزود : با وجود چنین تلاشهایی  ایران همچنان معتقدست که توسعه تکنولوژی های هسته ای برای مقاصد صلح آمیز زیر نظر آژانس بین المللی انرژی اتمی بااهمیت است.

ثمره هاشمی با استناد به انتخابات ریاست جمهوری درآمریکا در اواخرسال جاری میلادی ، گفت : آمریکا اگر سیاست های مداخله جویانه خود را علیه ایران کنار بگذارد، می تواند روابط خوبی با تهران داشته باشد.
منبع خبر  شبکه خبر
    *************************************************************
نظر صاحب وبلاگ : غلامحسین کردی
در این راستا آنچه حاییز اهمیت است که با توجه به روز افزون شدن کشورهای خواهان و گسترش دهنده این انرژی  چنانچه ایران در این حد باقی بماند  نمیتواند در آیند خود را در باشگاه هسته ای جهان حس و دارای سهم به سزایی برای اضهار وجود ببیند و میبایست در تکامل این فرایند صلح آمیز قدمهای جدی و موءثر تری بردارد
/ 0 نظر / 5 بازدید