دلایل بوش برای بازجویی از مظنونان ؟؟؟؟؟؟

رئیس جمهوری آمریکا حملات تروریستی هفتم جولای 2005 در لندن را دستاویز مجاز دانستن روش خشونت آمیز و شکنجه گونه بازجویی از افراد مظنون به فعالیت های تروریستی در آمریکا قرار داد.
شماره امروز روزنامه انگلیسی "گاردین" در اینترنت با بیان اینکه جرج بوش گفت "بمب گذاری های لندن، توجیه کننده شکنجه ها است"، نوشت: رئیس جمهوری آمریکا در گفتگو با "شبکه بی بی سی" که دیشب انجام داد، بمب گذاری های هفتم جولای در لندن را علت حمایت از روش بازجویی "شبیه سازی غرق شدن"، موسوم به "واتربوردینگ" که بسیاری از افراد آن را شکنجه می دانند، عنوان کرد. 

رئیس جمهوری آمریکا تصریح کرد: اطلاعاتی که از افراد مظنون به فعالیت های تروریستی به دست آمده است، جان شمار زیادی را نجات داد و خانواده قربانیان هفتم جولای این موضوع را درک می کنند. 

بوش با بیان اینکه "شبیه سازی غرق شدن، شکنجه نیست"،
تهدید کرد که طرح کنگره برای ممنوع اعلام کردن این روش را وتو می کند. 

گاردین در بخش دیگری از این مقاله با اشاره به اینکه بحث برانگیزترین صحبت های بوش در این مصاحبه، درباره موضوع شبیه سازی غرق شدن بود، نوشت: رئیس جمهوری آمریکا ابراز داشت، من از منتقدان می پرسم، حال که به تلاش ما در چارچوب قانون برای محافظت از خودمان و احتمالا ملت های دیگر در برابر حملات تروریستی انتقاد دارند، انتظار دارند در برابر چه نوع حملاتی از خود محافظت کنیم. 

بوش افزود: به این ترتیب، آمریکا در چارچوب قانون عمل می کند و ما این اطمینان را برای متخصصان ایجاد خواهیم کرد که از ابزار لازم و قانونی برای انجام دادن کارشان بهر خواهند برد.

گاردین در ادامه نوشت: بوش در بخش دیگری از صحبت هایش ضمن دفاع از ادامه فعالیت بازداشتگاه آمریکایی "گوآنتانامو" تصریح کرد، آمریکا مدافع حقوق بشر است.

بوش همچنین مدعی شد که (دولت) آمریکا همچنان در افکار عمومی جهان از محبوبیت بالایی برخوردار است.
/ 0 نظر / 4 بازدید