افشاگری ایران از اقدامات پشت پرده آمریکایی ها در جنوب افغانستان

افشاگری ایران از اقدامات پشت پرده آمریکایی ها در جنوب افغانستان ایسکانیوز: در آستانه برگزاری اجلاس CND که با حضور 150 کشور در وین اجرا خواهد شد، شاهد اخبار جدیدی از اقدامات سوال برانگیز آمریکایی ها در هلمند (جنوب افغانستان) هستیم! وقتی تجارت مواد مخدر بعد از قاچاق اسلحه بزرگترین و سودآورترین تجارت روی زمین است...
وقتی هر ساله متجاوز از 80 میلیون دلار آمریکایی برای خرید مواد مخدر فقط در خود آمریکا خرج می شود...
وقتی شمشیر تیز مواد مخدر سالانه میلیون ها انسان را قربانی خود می کند...
وقتی زمین های قابل کشت با حمایت سوداگران مرگ تبدیل به منابع عظیم تولید خشخاش می شود...
وقتی حتی علوم آزمایشگاهی هم در خدمت پدیده شوم مواد مخدر در می آیند...
وقتی حیات بشر در سیطره اعتیاد به جهنم تبدیل می شود...
و اما وقتی مدعیان حقوق بشر زمینه مرگ و تباهی میلیون ها انسان را در جهان فراهم می کنند...
اینها همه سوالات زیادی را در ذهن ایجاد می کند که چگونه در عصر پرشتاب تکنولوژی و ارتباطات به راحتی نزدیک به 250 میلیون نفر در جهان گرایش به اعتیاد دارند؟!
سردار حمیدرضا حسین آبادی رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر کشورمان با حضور در میزگرد بررسی اقدامات پیگشیرانه درمان، مقابله، کاهش آسیب و بازتوانی در حوزه مبارزه با مواد مخدر که در خبرگزاری ایسکانیوز برگزار شد با اشاره به اینکه مساله مواد مخدر امروز به عنوان یک بلیه جهانی مطرح است، خاطرنشان کرد: این مساله نه تنها خسارت های فراوانی را در پیکره جوامع وارد ساخته است بلکه ثبات امنیت را به خصوص در کشورهایی که قرار است مسیر ترانزیت آن باشند به خطر می اندازد.
وی تقدیم سه هزار و 500 شهید در عرصه مقابله با سوداگران مرگ را بارزترین مصداق خسارت های انسانی در کشورمان عنوان و تصریح کرد: قرار گرفتن در کنار بزرگترین منبع تولید مواد مخدر (کشور افغانستان) باعث شده بیشتر از سایر کشورهای جهان در معرض خطر قرار گیریم.

**ایران سه برابر بیشتر از استاندارد بین المللی مواد مخدر کشف می کند
سردار حسین آبادی در تشریح اقدامات پلیس در کشف محموله های قاچاق مواد مخدر در مرزهای کشورمان گفت: در 11 ماهه گذشته پلیس توانسته است بیش از 50 تن مواد مخدر را کشف کند.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر با اعلام اینکه بر اساس استاندار بین المللی پلیس می تواند 10 درصد محموله های قاچاق مواد مخدر را کشف کند، خاطرنشان کرد: این در حالی است که این میزان در کشور ما 30 درصد است و این یعنی ایران سه برابر بیشتر از استاندارد جهانی مواد مخدر کشف می کند.

**93 درصد کشفیات مواد دنیا مربوط به ایران است
سردار حسین آبادی با بیان اینکه 30 درصد از 48 درصد تریاک افغانستان در ایران کشف می شود، یادآور شد: پلیس خوشبختانه در عرصه شناسایی مواد مخدر توانسته است به موفقیت قابل توجهی دست یابد.

**ذخیره غیر قانونی 12 هزار تن مواد مخدر در افغانستان یک وضعیت خطرناک
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی با اعلام اینکه بر اساس گزارش کاستا دبیرکل UNODC شاهد دپوی بش از 12 هزار تن مواد مخدر در افغانستان هستیم خاطرنشان کرد: با توجه به تولید شش هزار و 900 تن مواد مخدر دیگر نیز قطعا با یک وضعیت کاملا خطرناک به خصوص در منطقه مواجه خواهیم بود.

**عملیات سوال برانگیز آمریکایی ها در جنوب افغانستان در آستانه برگزاری اجلاس CND
سردار حسین آبادی در ادامه سخنان اش با اشاره به عملیات اخیر آمریکایی ها در شهر هلمند (جنوب افغانستان) گفت: طی دو – سه هفته گذشته ما با توجه به پیگیری هایی که کردیم از طریق افسر رابط در هرات، کابل و اسلام آباد و مصاحبه هایی که خود نیروهای آمریکایی داشتند. گزارشی مبنی بر سقوط هلمند و برخورد با سوداگران مرگ را شاهد نبودیم این در حالی است که این مطقه 50 درصد مواد مخدر تولیدی در افغانستان را به خود اختصاص داده است.

**علت واقعی این اقدامات و ظاهر سازی ها چیست؟!
به گفته رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر با توجه به اینکه هفته آینده اجلاس CND برگزار خواهد شد، آنچه که باعث می شود علامت سوال بزرگی را در اذهان ایجاد کند اقدامات آمریکایی ها در دو هفته گذشته در هلمند (جنوب افغانستان) است که رابطه مستقیمی با برگزاری این اجلاس دارد.
به اعتقاد این مقام ناجا این اقدام آمریکایی ها در دو دیدگاه می توان بررسی کرد، نخست آنکه در اجلاس CND با توجه به اقداماتی که انجام دادند حرفی به برای گفتن داشته باشند!! و نگاه دیگر اینکه همه کشفیات و مواد مخدر را جمع آوری کردند تا در سر فرصت آن را تبدیل به احسنت کنند که این مساله قابل توجه است.
سردار حسین آبادی در توضیح ادعاهای خود درخصوص این اقدامات گفت: هم اکنون قیمت هروئین دراروپا کیلویی 80 هزار دلار است این در حالی است که این میزان در خود افغانستان دو هزار و 150 دلار است.
وی ادامه داد: اگر به گزارش سازمان ملل اکتفا کنیم که بر طبق آن موجودی هروئین یک هزار و 200 تن باشد با یک حساب سر انگشتی حدود 500 تا 600 تن هروئین وجود دارد که اگر قرار باشد با قیمت 80 هزار دلار ضرب شود تبدیل به پول کلانی خواهد شد.

**علیرغم سعی انتشار اخبار هیچ واکنشی صورت نگرفت!!
سردار حسین آبادی تصریح کرد: اگر چه جمهوری اسلامی ایران در این خصوص ورود کرده و اهداف شوم آمریکایی ها را بر ملا ساخته است اما متاسفانه تاکنون شاهد هیچ واکنشی نبوده ایم.

**50 درصد مواد مخدر آمریکا در هلمند تولید می شود
وی یادآور شد: واقعا یک سوال بزرگ که ایجاد شده این است که فتح هلمند از سوی آمریکایی ها چه نتایجی را به دنبال داشته است با توجه به اینکه این شهر 50 درصد مواد مخدر افغانستان را تولید می کند.

**آمریکا به دنبال بازار مصرف 600 تن هروئین است
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر با اظهار نظر این اقدام آمریکایی ها وضعیت پیچیده و نگران کننده ای را موجب شده است یادآور شد: آنچه مسلم است 600 تن هروئین در دست آمریکایی ها قرار دارد و حالا به دنبال بازار مصرف آن هستند ایران، کشورهای آسیای میانه و حتی کشورهای اروپایی نیز می تواند بازار مصرف آنها باشد.
سردار حسین آبادی تصریح کرد: آمریکا باید پاسخگوی این مساله چالش برانگیز باشد چراکه همه دنیا نسبت به آن حساس هستند./07

/ 3 نظر / 22 بازدید
شرکت کامپيوتر پانته آ

بزرگترين فروشگاه اينترنتي سي دي :نرم افزارهاي کاربردي .آموزشي .بازي .مستند .کارتون و ......

علي

سلام قربان خسته نباشيد. ارزومندم ايام به کامت باشه.[گل][گل][گل][گل] وبت رو ديدم برام خيلي جالب بود. واقعا روش کار کردي. [دست][دست][دست][دست] بيا و يه سري به وبلاگ من هم بزن.خوشحال ميشم. [قلب][قلب][قلب][قلب] اسم من علي هستش. [نيشخند][نيشخند][نيشخند][نيشخند] وب من تفريحيه. منم روي اون کار کردم.[خجالت][خجالت][خجالت][خجالت] اين ادرسشه:http://webloggroup.mihanblog.com اصلا بيا تبادل لينک کنيم.اره نظر خوبيه.[تفکر][تفکر][تفکر][تفکر] منو با اسم تصاوير و مطالب معرکه لينک کن. ادرس گروه ياهو مو هم بهت ميدم.[رضايت][رضايت][رضايت][رضايت][رضايت] http://groups.yahoo.com/group/webloggroup حتمآ توش عضو شو.اونجا باهم بيشتر اشنا ميشيم. [نيشخند][نيشخند][نيشخند][نيشخند][نيشخند] با عضو هاي گروه هم ميتوني همکاري و تبادل نظر کني. از دستش نده.[گل][گل][گل][گل] منتظرتم.زود بيا.[گريه][گريه][گريه][گريه][گريه] °°°°°°°°°°°°|/ °°°°°°°°°°°°|_/ °°°°