نکاح موقت عامل تحکیم خانواده / مجلس قانون را اجرا می کند / موضوع را سیاسی نکنید

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر مطرح بودن موضوع نکاح موقت در اسلام گفت : این موضوع در جامعه می تواند از فحشا جلوگیری کند و تردیدی در آن نیست .
علی لاریجانی در جلسه علنی امروز مجلس ، پیشنهاد مسکوت  گذاشتن ماده 22 لایحه حمایت خانواده ( موضوع ازدواج موقت ) را وارد دانست و گفت : تصمیم مجلس ، اجرای قانون است .
وی این پیشنهاد را مطابق اصل 10 و 22 قانون اساسی دانست و گفت : 30 نفر از نمایندگان ، امروز پیشنهاد دادند ماده 22 این لایحه مسکوت بماند تا در کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس  بیشتر بررسی شود .
لاریجانی همچنین گفت : نمایندگان مجلس فعال در موضوع نکاح موقت مشارکت دارند و تذکرها و اخطارها دال بر اهمیت موضوع است ؛ مسئله ای که به همه بدنه اجتماعی کشور مربوط است و نمایندگان مجلس سعی دارند با دقت به حقوق ملت توجه داشته باشند .  
وی ادامه داد: این موضوع با اهمیت اجتماعی را نباید با مسائل و کشمکش های سیاسی آغشته کرد . ماهیت این موضوع اجتماعی فراگیر است .
رئیس مجلس تصریح کرد : باید ابعاد مختلف موضوع ازدواج موقت را فهمید ؛ تذکرهای مختلف نمایندگان ، ابعاد آن را روشن و مشخص می کند .
لاریجانی به اظهارات برخی ها که از موضوع ازدواج موقت و لایحه حمایت خانواده ایراد گرفته اند ، گفت : چطور آنها نسبت به فحشایی که در غرب وجود دارد ؛ هیچ موضع نمی گیرند ؛ نسبت به فحشای بی در و پیکر که کانون های تمدن غرب را از بین می برد ؛ ایراد نمی گیرند ؛ اما به قانون اسلامی که بر ازدواج موقت با ضابطه تاکید می کند  ، ایراد می گیرند و آن را منفی تلقی می کنند .
رئیس مجلس ، این تفکر را نادرست دانست و گفت : آنچه مهم است این است که مطابق اصل چهارم قانون اساسی ، ما باید آنچه در تفکر اسلامی وجود دارد ، صحیح درک کنیم و در قوانین بیاوریم . 
لاریجانی افزود : این حرف هایی که افراد می زنند یا زده شده است ، هیچ مبنای اصولی ندارد و موضوع ازدواج موقت ، قابل بحث است و بسیاری از ضعف هایی که در تمدن غرب به علت همین مشکلات به وجود آمده ، در تمدن اسلامی هیچ گاه سابقه نداشته است . 
وی تاکید کرد ، تصمیم مجلس شورای اسلامی در اجرای قانون اساسی است و ما از لایحه حمایت خانواده دفاع می کنیم ، چرا که مبانی عقلی قوی دارد و از ارکان خانواده صیانت می کند .
لاریجانی  همچنین با ارجاع ماده 22 لایحه حمایت خانواده به کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس برای بررسی بیشتر و برطرف کردن  نواقص آن موافقت کرد و پیشنهادها و اخطارهای برخی از نمایندگان را وارد دانست . 
بنا بر این گزارش ، پیشنهاد مسکوت گذاشتن ماده 22 لایحه حمایت خانواده ، 97 رای موافق ؛ 81 رای مخالف و 8 رای ممتنع از مجموع 194 نماینده حاضر را کسب کرد . 
این پیشنهاد با اختلاف یک رای به تصویب نرسید و بنابراین نمایندگان وارد بررسی ماده 22 ( موضوع نکاح موقت ) شدند
/ 0 نظر / 21 بازدید