سيد حسن خميني

:

مردم در 22 بهمن ادامه راه امام را به منصه ظهور خواهند رساند

 سيد حسن خميني گفت: مردم در 22 بهمن ادامه راه امام(ره) و مسير شكوهمند انقلاب را به منصه ظهور خواهند رساند.

A0380876.jpg

گزارش تصويري مرتبط


-------------------------------

 سيدحسن خميني در سخنان پيش از خطبه‌هاي نماز جمعه امروز تهران كه در حرم مطهر بنيانگذار كبير انقلاب برگزار شد اظهار داشت: امروز و در آستانه سالروز پيروزي انقلاب اگر رمز بقايي براي اين انقلاب متصور باشيم، استمداد از اراده الهي و ديگر اين‌ كه خدا را صاحب اين انقلاب بدانيم.
نوه‌ حضرت امام خميني تصريح كرد: هرجا منيتي پديد آمد از رمز پيروزي الهي انقلاب خارج شديم و بدانيم كه هر جا من، رفيق من، دوست من و جناح من آمد از مسير حقيقي انقلاب فاصله گرفته‌ايم.
وي بيان داشت: امروز روز بزرگي است، سالروز ورود امام(ره) به ايران بي‌شك از بزرگترين روزها در تاريخ معاصر ايران است، روزي كه ايشان با اراده فولادين خود به اين سرزمين آمدند، براي همه ما و همچنين تاريخ به يادماندني است و در يادها مي‌ماند.
سيد حسن خميني افزود: وقتي تاريخ انقلاب را ورق مي‌زنيم؛ انسان ترديد نمي‌كند كه در آن روزگار دشمنان ملت ما هيچ كدام به هيچ نحو نمي‌خواستند امام(ره) به ايران برگردد. اجلاس سران اروپا شكل مي‌گيرد، شوروي سابق و اروپا تصميم مي‌گيرند كه از دولت بختيار حمايت كنندو دولت‌هاي استكباري درون ايران هم به دنبال اين بودند كه فرصتي براي رژيم شاه فراهم كنند تا اين حكومت را از شورش و آشوب سراسري نجات دهند، آنها به دنبال خريدن فرصتي بودند كه بتوانند از حكومت موقت يا نخست وزير شاه به عنوان آلت دستي در اين مقطع استفاده كنند.
نوه‌ حضرت امام خميني بيان داشت: كساني كه به ظاهر در جرگه انقلابيون بودند هم اقناع كردند كه با امام(ره) صحبت كنند تا ايشان به ايران نيايند، يا تهديد كردند ‌كه اگر از دولت بختيار حمايت نشود، ارتش كودتا مي‌كند، حتي تطميع‌هايي هم صورت گرفت كه برخي جريانات را در دولت وقت دخالت دهند، يا اين‌كه انتخابات آزاد برگزار كنند و شاه دست از سلطنت مطلقه بر ‌دارد.
سيدحسن خميني ادامه داد : در آن زمان اراده وسيعي در دل همه دشمنان انقلاب شكل گرفته بود كه آمدن امام(ره) را به ايران به تأخير بيندازند، دولت وقت فرودگاه را مي‌بندد و تهديد مي‌كند كه ممكن است هواپيما روي هوا منفجر شود، يا اين كه عوامل خودسر به آن حمله كنند، به هر تقدير همه در تلاش بودند اين اتفاق نيفتد زيرا مي‌دانستند نتيجه آن‌چه خواهد شد. البته اين اراده دشمنان ملت بود كه اين اتفاق صورت نگيرد، اما در اين رخداد اراده ملت بر چيز ديگري تعلق مي‌گيرد و آن اين‌كه امام(ره) به ايران باز گردد.
وي با اشاره به حوادث ديگري كه درجريان بازگشت امام(ره) به ميهن در سراسر كشور اتفاق افتد، تصريح كرد: آخرين فرمانده ارتش شاه در كتابي براي توجيه و تبرئه از اتهام بي‌عرضگي و عدم تلاش خود براي حفظ سلطنت به نكته‌اي اشاره مي‌كند و مي‌نويسد؛ در همان روز به ارتش زنجان دستور داده شد براي مقابله با انقلاب مردم تهران به سمت تهران حركت كنند، بعد از 24 ساعت كه آن‌ها بايد به دروازه تهران مي‌رسيدند، فرمانده آن‌ها اعلام مي كند كه تنها توانسته‌اند دو كيلومتر از زنجان به سمت تهران بيايند. به اين دليل كه اين خبر در شهر منتشر شده و مردم از شهر و روستا به سمت جاده آمده‌اند تا اجازه ندهند ارتش زنجان به سمت تهران حركت كند و اين در حالي است كه اراده توده‌هاي مردم اين‌گونه هر جرياني مقابل انقلاب را سركوب كرد.
سيد حسن خميني با يادآوري حادثه دوشان تپه،اظهار داشت: وقتي فيلم امام(ره) را در شهر پخش مي‌كنند، به مخالفان حمله مي‌كنند و چند تن از سران گارد شاهنشاهي را به گلوله مي‌بندند، اين اراده از تك تك روستاهاي ايران شروع شده و در همه شهرها جريان داشت، مانند بند تسبيحي كه مهره‌هاي سرزمين را به هم بافته است و در 12 بهمن اين اراده همه را به يك شعار مي‌رساند و آن اين كه امام(ره) بايد برگردد.
نوه امام خميني(ره) ادامه داد: در مقابل اراده مردم اراده دشمنان نيز وجود داشت، اما اين اراده ملت بود كه به منصه ظهور رسيد و بعد از آن هم در صحنه‌هاي زيادي اراده مردم را شاهد بوديم، در طول انقلاب و دفاع مقدس نيز هرجا اراده مردم به ميان آمد به تعبير مقام معظم رهبري مانند رودخانه‌اي خاشاك را شسته و كنارزده است.
وي افزود: همين اراده بود كه دفاع مقدس را به پيروزي رساند، اراده مردم از راهگشاترين و حلال‌ترين مسائل براي مشكلات جامعه بوده و هست و البته در اين روز علاوه بر اراده مردم دو اراده ديگر نيز وجود داشت، اراده دشمنان كه نمي‌خواستند امام بازگردد، اراده سومي كه وجود داشت، اراده امام(ره) و تصميم ايشان به بازگشت بود.
سيد حسن خميني تأكيد كرد: امروز، اگر ما بعد از 30 سال معتقديم اين كار، كار درستي بوده است براي اين است كه وقتي خودمان را در آن شرايط قرار مي‌دهيم، مي‌بينيم كه تصميم گرفته شده تاچه حد شجاعانه بود آن هم در شرايطي كه هنوز ارتش شاهنشاهي وجود داشت.
نوه حضرت امام با اشاره به فيلم ورود امام بيان داشت: همانطور كه در فيلم بازگشت امام(ره) شاهديم در زمان پايين آمدن ايشان از هواپيما، اسلحه به دستان ارتش رژيم وقت حضور داشتند و هر لحظه ممكن بود اتفاقي بيفتد و تنها اراده آهنين و تصميمي شجاعانه بود كه توانست حادثه 12بهمن 57 را رقم بزند.
وي ادامه داد: در مراحل مختلف انقلاب آن‌چه وجود دارد، اين است كه امام(ره) وقتي اراده‌ مي‌كنند و تشخيص مي‌دهند بر تشخيص و اراده خود پافشاري مي‌كنند. وجه متمايز امام(ره) علاوه بر شجاعت ايشان تشخيص درست است، در طول تاريخ انقلاب نقاط درخشان زيادي از اين تصميم تحقق پيدا كرده و خلق شده است.
نوه حضرت امام با اشاره به تصميم گيري قاطعانه و درست حضرت امام افزود:نمونه آن، شب 22 بهمن است كه اغلب بزرگان انقلاب از امام(ره) خواستند مردم اين شب را بيرون نيايند، چراكه ممكن است ارتش كودتا كند، اما امام(ره) تشخيص مي‌دهد كه مردم بايد در خيابان‌ها باشند و همين حضور مردم در عرصه اجتماع در شامگاه 22 بهمن تير خلاص رژيم بود.
سيد حسن خميني در اين باره ادامه داد: اراده امام(ره)‌در شكست حصر آبادان، ايستادگي در جنگ، تصميم شجاعانه ايشان در صلح و پايان جنگ، در هر نقطه كه با اراده مردم گره خورد راهگشا شد. وحدت مردم و رهبر، امت و امام هر جا و در هر نقطه و كانوني به يكديگر گره خورده راهگشا بوده است، اگر سعادتي نصيب مردم شده از تلاقي اين دو تصميم است.
وي با اشاره به اين نكته كه اين‌ها همه تابع و بازتابي از اراده الهي است، تصريح كرد: مردمي شجاع و پيرو امام و امامي دشمن‌شناس و با درايت نتيجه‌اش جز پيروزي و استمرار انقلاب نيست، البته اين با اراده الهي گره خورده بود و اگر اين اراده را ناديده بگيريم، حقيقت انقلاب را نشناخته‌ايم. انقلاب اسلامي ايران با همه انقلاب‌ها تفاوت دارد و آن نقش خدا، پيامبر(ص)، اميرالمؤمنين(ع) و محرم در اين انقلاب است، اين كه فرزند پيامبر خدا يعني سيدالشهدا(ع) تنها يك حضور سمبليك در انقلاب ما باشد درست نيست.
نوه حضرت امام با اشاره به اين جمله امام كه فرمودند:اين محرم و صفر است كه اسلام را زنده نگه داشته، تصريح كرد: يكي از علما نيز مي‌گويند الاسلام محمدي الحدوث و حسيني البقا، يعني پيامبر آن را به وجود آورد اما اگر عاشورا نبود و خون سيدالشهدا اسلام را بيمه نكرده بود، كجا مي‌شد نداي اسلام را در مناطق مختلف شنيد، اراده‌اي كه انقلاب در دل آن تحقق پيدا كرد اراده الهي بود، اگر جز اين اراده‌اي وجود داشت، اين طور دل‌ها به هم مهربان نمي‌شد، چنين رهبري براي چنين ملتي قرار نمي‌گرفت و چنين مردمي براي چنين رهبري خلق نمي‌شد و در پايان قرن 14 و آغاز قرن 15 اين اراده الهي بود كه نام مقدس اسلام در مأذنه‌هاي جهان به گوش برسد.
فرزند يادگار حضرت امام بازگشت به معنويت را از تأثيرات انقلاب اسلامي ايران عنوان كرد و ادامه داد: انقلاب سال 57 و انقلاب اسلامي در پيدايش معنويت حتي در دل مسيحيان و اهل كتاب و آن‌ها كه از ماديات دنيا لطمه ديده بودند، بي بديل بود. قبل از امام(ره) و انقلاب دينداري در دنيا عقب‌افتادگي به شمار مي‌رفت و دينداران به عنوان كساني كه از علم و ادب بهره‌اي ندارند، شناخته مي‌شدند و نقشي كه انقلاب در بيداري معنويت و دين و در سرزمين‌هاي اسلامي در بيداري اسلامي داشت، از نقاط درخشان انقلاب است.
وي تصريح كرد: اراده الهي به اين تعلق گرفته بود كه در سرزميني كه تمام هويتش از خون سيدالشهداست و عمري دلباخته پيامبر(ص) است، احياي تمدن معنوي جهان شكل بگيرد و اراده الهي به عنوان اصل علت‌ها در كنار اراده امام(ره) و مردم همه اراده‌هاي ديگر را از بين برد و پوچ كرد و ديگراني كه تصميم گرفتند روزگاري در اين سرزمين كوچكترين تغييري بدهند يا مي‌بايست سر از سفارتخانه شرق در مي‌آوردند يا غرب، حتي شاه هم 30 سال پيش با تصميم سفراي كشورهاي غربي ايران را ترك كرد، در اين روز اين اراده ها باطل شد و اين افتخار نصيب مردم شد كه اراده خود آن‌ها بر سرنوشت‌شان حاكم باشد.
نوه امام خميني(ره) در ادامه رهبري مقام معظم رهبري را به عنوان نقطه درخشان انقلاب برشمرد و افزود: به حمدالله پس از امام(ره) ولي فقيه از شايسته‌ترين شاگردان امام(ره) و به عنوان كسي كه به شهادت همه، عمري را دلباخته به امام(ره) و انديشه ايشان بوده‌اند و در مسير انقلاب گام برداشته‌اند، رهبري اين كشور را به دست دارند. پس از امام(ره) تدبير امور جامعه و رهبري در دست با كفايت رهبر معظم انقلاب، حضرت آيت‌الله خامنه‌اي قرار گرفته است.
سيد حسن خميني افزود: روز 22 بهمن در پيش است؛ ان‌شاءالله همه با هم، اراده مردم و نظام را در ادامه راه امام(ره) و مسير شكوهمند انقلاب به منصه ظهور خواهيم رساند.
وي خاطرنشان كرد: از سوي ديگر انتخابات نيز در پيش روست و اميدواريم همه ، چه عموم مردم و چه دست اندركاران امر انتخابات، زمينه حضور پررنگ و يكي از مظاهر اراده مردم را پررنگ كنند و قطعاً هرچه تحقق بيشتر اراده ملت در اين سرزمين كمك شود، مسير انديشه امام(ره) و انقلاب پيشرفت خواهد كرد.

/ 0 نظر / 5 بازدید