بروجردی: انزوای بیشتر آمریکا با ارائه قطعنامه جدید

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: ارائه پیش نویس قطعنامه جدید علیه ایران نشان دهنده علاقه مند نبودن غرب به حل موضوع هسته ای ایران است که به انزوای بیشتر آنها منجر خواهد شد.
بروجردی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر با اشاره به حمایت قاطع کشورهای جهان از بیانیه تهران، گفت: اقدام خصمانه جدید امریکا و غرب به ارائه پیش نویس قطعنامه جدید علیه ایران،
بار دیگر آمریکا را در انزوای بیشتری در عرصه های بین المللی فرو خواهد برد.

بروجردی افزود: ارائه پیش نویس قطعنامه جدید آمریکا نشان دهنده بی علاقگی آنها به حل موضوع هسته ای ایران و ادامه وضع جاری است و همین موضوع این تحلیل را تقویت و اثبات می کند که نگاه آمریکا به موضوع هسته ای ایران سیاسی، غیرحقوقی و غیر فنی است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: به همین علت با وجود اینکه بیانیه تهران موج عظیمی از استقبال و رضایت بیشتر کشورهای دنیا را به همراه داشت بار دیگر آمریکائی ها در ادامه روند رفتارهای گذشته، چنین اقدامی خصمانه ای علیه ایران انجام دادند.

وی گفت: البته آمریکا به عنوان عضو دائم شورای امنیت از اینکه قدرت تصمیم گیری در مسائل مهم بین المللی از حیطه اعضای دائم این شورا خارج شود و دیگر کشورها بتوانند در زمینه حل این گونه مسائل واکنش مثبتی نشان دهند خرسند نیست و به همین علت سعی دارد که این تصمیم گیری ها در محدوده اعضای دائم شورای امنیت باقی بماند. 

بروجردی همچنین اظهار داشت: این دیدگاه غیر منطقی آمریکا را اکثریت قاطع اعضای سازمان ملل قبول ندارند و معتقدند ساختار کنونی حاکم بر سازمان ملل کاملا غیر عادلانه است.

این نماینده خانه ملت گفت: از این رو بایستی ساختار کنونی سازمان ملل تغییر کند و به همین علت است که آمریکائی ها علاقه مند نیستند کشورهایی که خارج از این مجموعه قرار دارند نقشی در حل مسائل بین المللی ایفا کنند. 

وی گفت : صدور بیانیه تهران نشان دهنده اوج حسن نیت ایران در بحث هسته ای بود ولی متاسفانه اقدام آمریکا نشان از این دارد که این کشور همچون گذشته هیچ گونه تمایلی به حل این مسئله ندارد و طبیعتا این دو دیدگاه متفاوت موجب خواهد شد تعداد بیشتری از کشورهای جهان از موضوع هسته ای ایران و بیانیه اخیر حمایت کنند. 

بروجردی در پایان همچنین اظهار داشت: حمایت قاطع کشورهای جهان از بیانیه تهران و اقدام خصمانه امریکا در واکنش به ان، بار دیگر آمریکائی ها را در انزوای بیشتری در عرصه های بین المللی فرو خواهد برد.
/ 0 نظر / 21 بازدید