ونزوئلا روزانه 20 هزار بشکه بنزین به ایران صادر می کند

رئیس جمهور ونزوئلا در کنفرانس خبری مشترک با رئیس جمهوری اسلامی ایران گفت: ونزوئلا تعهده کرده است از ماه آینده روزانه 20 هزار بشکه بنزین به ایران صادر کند.
هوگو چاوز رئیس جمهور ونزوئلا در نشست خبری مشترک با رئیس جمهوری اسلامی ایران، با تاکید بر مهم بودن تجارت و لزوم اتحاد دو کشور گفت: امروز اسناد مختلفی را در زمینه‌های گوناگون از جمله تجارت امضا کردیم.

وی افزود: از موارد دیگر بانک دو میلیتی ایران و ونزوئلاست که دیروز جلسه هماهنگی مجمع این بانک دو میلیتی برگزار و قرار شد در مدت 30 روز هر کشور 100 میلیون دلار به این صندوق تزریق کند. 

چاوز تصریح کرد: مجمع صندوق مشترک تأمین مالی پروژه‌های ایرانی - ونزوئلایی نیز برگزار شد که به تبادل محصولات، تکنولوژی، مواد غذایی و دارویی، مواد ساختمانی و مواد خام برای صنایع و موارد دیگر کمک شایانی می‌کند.

رئیس جمهور ونزوئلا گفت: همچنین موافقتنامه بنزین نیز در این سفر به امضا رسید که برای ما اهمیت بسیار بالایی دارد. 

چاوز اظهارداشت: ونزوئلا تعهده کرده که هر روز 20 هزار بشکه بنزین به ایران صادر کند که این معادل 800 میلیون دلار خواهد بود و ما با این مبلغ صندوقی در ایران تأسیس خواهیم کرد تا بتوانیم خرید ماشین‌آلات، تکنولوژی و موارد دیگر را از لحاظ مالی تأمین کنیم و این صندوق کمک شایانی در سرعت‌دهی تجارت و صرفه‌جویی در پروسه تأمین مالی مبادلات دو کشور خواهد کرد. 

هوگو چاوز موفقیت طرح ها و موارد توافقی را منوط به هماهنگی با جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: با وحدتی که بین ما وجود دارد ، توانستیم شرایط جهانی را پشت سر بگذاریم و از شرکت های چند ملیتی سرمایه گذاری نیز بگذریم و باید در این زمینه تلاش بیشتری انجام دهیم .
/ 0 نظر / 19 بازدید