قطعنامه شورای حکام درباره ایران سیاسی و غیر فنی است

سید احمد خاتمی تصریح کرد: قطعنامه اخیر شورای حکام آژانس درباره ایران کاملاً سیاسی و غیر فنی است و قبل از آنکه علیه ایران باشد علیه خود آژانس و شورای حکام است. ،سید احمد خاتمی در خطبه دوم نماز عید سعید قربان، در تحلیل مسائل داخلی و بین المللی با اشاره به قطعنامه دیروز شورای حکام درباره کشورمان گفت: آژانس با این قطعنامه سیاسی حیثیت خود را برد.

خاتمی گفت: وقتی با ایران که به تعهدات خود عمل کرده است و بارها از تأسیسات هسته ای این کشور بازدید شده و انحراف مشاهده نشده است، گفت: این رفتار ها سبب می شود، کشورهای دیگر، برای ورود به آژانس انگیزه ای پیدا نکنند.

وی افزود: ایران اسلامی هم بارها موضع خود را اعلام کرده و از سی سال قبل، این تجربه را به دنیا نشان داده است که ملت ایران نه با تهدید و نه با تطمیع و نه با هیچ چیز دیگر ذره ای از حقوق مسلم خود کوتاه نیامده و نخواهد آمد.

وی درباره رآکتور هسته ای تهران که کاربرد پزشکی دارد، خطاب به آژانس بین المللی انرژی هسته ای تاکید کرد: شما موظفید طبق قانون، سوخت این رآکتور را تأمین کنید؛ اگر تأمین شد، کار تمام است و اگر کارشکنی کردید، بدانید ملت بزرگی که به این حد از دانش و فناوری رسیده است، به دست خود سوخت رآکتور هسته ای تهران را هم تولید خواهد کرد.

سید احمد خاتمی افزود: این کار، هم قانونی و هم با پادمان های بین المللی سازگار است و البته ایران راه های دیگری را هم برای مقابله با شما در پیش خواهد داشت.

خاتمی با اشاره به نزدیکی جشن بزرگ عید غدیر و ولادت امام هادی (ع) تصریح کرد: مردم عزیز ما، هم در عزای اهل بیت (ع) و هم در شادی آنان سنگ تمام می گذارند و با شکوه خاص به استقبال این دو جشن می روند.

وی افزود: هفته گذشته شاهد پیام ارزشمند و پر محتوای مقام معظم رهبری خطاب به حجاج و رهنمود مهم ایشان در دیدار با بسیجیان بودیم که محور کانونی هر دو رهنمود ایشان، مسئله وحدت جهان اسلام، مقابل استعمار نو و وحدت مردم مسلمان ما در داخل بود.

حجت الاسلام و المسلمین سید احمد خاتمی به تبیین برخی محورهای بیانات مقام معظم رهبری پرداخت و دهه اول انقلاب را دهه جنگ سخت افزاری دشمنان انقلاب بر ضد انقلاب دانست.

وی گفت: جنگ ما از سال 59 آغاز نشد، بلکه چند هفته بعد از انقلاب با جنگ قومیت ها آغاز شد و پس از آن تروریسم کوری که در کشور جنایت های زیادی انجام داد و بعد از آن جنگ تحمیلی را داشتیم.

خطیب نماز عید سعید قربان افزود: دهه دوم انقلاب ما جنگ نرم دشمن بود که همزمان با آغاز رهبری مقام معظم رهبری بود که همان زمان ایشان مسئله تهاجم فرهنگی ، شبیخون فرهنگی و درروزهای اخیر ناتوی فرهنگی را مطرح کردند.

وی گفت: خدا را شاکریم بر نعمت این رهبر بصیر و بیدار که 20 سال پیش چیزی را دیدند که برخی ها هنوز هم نمی توانند ببینند.

خطیب نماز عید سعید قربان افزود: این جنگ نرم آغاز شد و به تدریج توسعه یافت و اکنون در اوج این جنگ نرم ضد انقلاب اسلامی هستیم.

وی یکی از ابزارهای جنگ نرم دشمنان را ایجاد اختلاف در جامعه و رویارویی مردم با یکدیگر، رویارویی مردم با مسئولان نظام، ایجاد بدبینی مردم به مسئولان نظام و درست کردن اجماع مرکب ضد همه مسئولان نظام دانست.

حجت الاسلام والمسلمین سید احمد خاتمی گفت: اگر برخی روزنامه ها، رئیس جمهور را تخریب کنند، رئیس مجلس را تخریب کنند، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس قوه قضائیه را تخریب کنند، در این صورت چه چیزی باقی خواهد ماند.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری گفت: مسئولان کشور مانند رئیس جمهور ، رئیس مجلس شورای اسلامی ، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس قوه قضائیه ، کسانی هستند که زمام کشور را به دست دارند و مردم باید به آنها اعتماد و حسن ظن داشته باشند.

سید احمد خاتمی افزود: دو موضوع را از مردم به ویژه ارباب رسانه تقاضا دارم ، یکی اینکه با رهنمودهای رهبری، گزینشی رفتار نکنید.

وی گفت: سخنان مقام معظم رهبری، هم درباره رئیس جمهور ، هم درباره رئیس مجلس، ‌هم رئیس مجمع و هم رئیس قوه قضائیه بود و اگر می خواهید به درستی به رهنمودهای رهبری عمل کنید، همه این افراد محترم هستند و بار سنگین اداره کشور به دوش آنها است.

حجت الاسلام والمسلمین سید احمد خاتمی گفت: حداقل توقع آن است که به آن ها تهمت زده نشود و تخریب نشوند، زیرا اداره کشور کار سختی است و باید به آن ها کمک کنیم.

وی گفت: دوم، معنی رهنمود رهبری این است که تخریب و انتقاد سوزنده نباشد، اما معنای این حرف بستن باب انتقاده سازنده نیست بلکه معنای آن این است که هرکسی، از هر مقامی انتقادی دارد، منطقی، محترمانه و منصفانه بگوید و فرمایش های رهبری نباید برداشت نادرست یا تحریف شود.

وی به دهم آذر، سالروز شهادت فقیه مجاهد آیت الله سید حسن مدرس هم اشاره کرد و وی را فردی دین شناس ، بصیر و شجاع دانست.

خاتمی گفت: مدرس دین را عین سیاست می دانست و نه از بیگانگان داخلی مانند رضا خان می ترسید، نه از تهدیدات بیگانگان خارجی.

این عضو مجلس خبرگان رهبری، اکثریت مجلس شورای اسلامی را دارای روحیه ضد استکباری مدرس توصیف کرد،و گفت: نشانه آن این است که در جریان رأی به کابینه آقای رئیس جمهور، بیشترین رأی را به کسی دادند که صهیونیست ها به وی حساس بودند و بارها در مجلس، شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل،، باشکوه سر داده شد.

سید احمد خاتمی، مجلس را نماد مردم سالاری در نظام جمهوری اسلامی و از نقاط کانونی حل مشکلات کشور دانست و افزود: انتظار بعدی مردم از مجلس، آن است که با همدلی با قوای دیگر به ویژه با قوه مجریه گام های بلندتری در حل مشکلات مردم همچون مشکل گرانی، مسکن و بیکاری جوانان بردارد.

خاتمی تصریح کرد: گام های بلندی برداشته شده است که به نظر می رسد، مشکل بیشتر از اینها است و امیدواریم قوه مجریه و قوه مقننه گام های بلندتری بردارند.

حجت الاسلام والمسلمین سید احمد خاتمی با بیان اینکه مجلس مدافع حقوق سیاسی و اقتصادی ملت است، افزود: مجلسی که افتخار پسوند اسلامی را دارد، سعی کند، در مصوبات خود، اسلام را در نظر داشته باشد و به عناوین اولیه اسلام توجه کند.

وی گفت: عناوین ثانوی و مصلحت مربوط به مجمع تشخیص مصلحت است، مجلسیان و شورای محترم نگهبان موظفند عناوین اولیه اسلام را دقت کنند و امیدواریم حتی یک مصوبه مجلس، در شورای نگهبان مغایر با اسلام تشخیص داده نشود.

وی همچنین به فاجعه انسانی در یمن اشاره و اضافه کرد: وحشیانه ترین موشک باران ها و بمباران ها در یمن در حال انجام، و اکنون صعده در شمال یمن به غزه و لبنان دیگری تبدیل شده است. حجت الاسلام والمسلمین سید احمد خاتمی با بیان اینکه ما موشک باران و بمباران را در دوران صدام دیده ایم، تصریح کرد: در یک روز ، عربستان هزار موشک بر سر مردم بی پناه می زند.

وی خطاب به دولت عربستان گفت: شما مسلمانید، شما ماه حرام سرتان می شود ، ذی الحجه الحرام ماه حرام است چگونه این طور مسلمانان را می کشید؟

سید احمد خاتمی گفت: تا دیروز بعدازظهر ، فقط در یک روز ، عربستانی ها 500 موشک بر سر مردم بی پناه ، اطفال و زنان و جمعی که هیچ سلاحی ندارند خالی کردند.

وی افزود: چه بر سر آنها زیر این آوارها می آید و وضع درمانی آنها چگونه است؟

حجت الاسلام والمسلمین سید احمد خاتمی با اشاره به اینکه این فاجعه بزرگ جهان اسلام است، گفت: ما به حکم اینکه مسلمانیم؛ به حکم اینکه طرفدار مظلومیم با تمام وجودمان این جنایات را محکوم می کنیم.

سید احمد خاتمی با بیان اینکه سازمان ملل برای دفاع از حقوق ملت ها تشکیل شده است،گفت: اعضای سازمان ملل چرا آرام و ساکت هستند و در مقابل کشتن این همه انسان ها فریاد نمی زنند.

خاتمی گفت: شما با حیثیت اسلامیتان وظیفه دارید وارد میدان شوید و از مسلمانان دفاع کنید چرا فریاد نمی زنید و وارد عمل نمی شوید.

وی خطاب به اتحادیه عرب نیز گفت: شما پسوند عرب را دارید،یمنی ها نیز عرب هستند، چرا به دادشان نمی رسید؟

سید احمد خاتمی گفت: پیش از آنکه فاجعه بزرگ انسانی در یمن اتفاق بیفتد، سازمان های بین المللی و اسلامی باید به داد برسند و جلوی مسلمان کشی را بگیرند.

/ 1 نظر / 19 بازدید
بست

سلام بلاگتان را لینک کردم. لطفا مرا با عنوان "شرلوک هلمز" لینک فرمائید. http://memoirsofsherlockholmes.persianblog.ir متشکرم.