بوش فقط به امنیت اسرائیلی ها توجه دارد

مصطفی برغوثی گفت :آنچه رژیم صهیونیستی وآمریكا می خواهند به مناطق سیاهپوست نشین ایجاد شده توسط رژیم نژاد پرست آفریقای جنوبی در دوران زمامداری این رژیم شباهت دارد.
به گزارش شبكه خبر به نقل از شبكه تلویزیونی بی. بی. سی برغوثی افزود : چنین كشوری برای فلسطینی ها پذیرفتنی نیست 
و آنها تا ایجاد كشوری مستقل و برخوردار از حاكمیت به مبارزه ادامه خواهند داد.
 
وی در واكنش به دیدار بوش از خاورمیانه و اظهارات وی درباره صلح بین رژیم صهیونیستی و فلسطینی ها مواضع بوش برای فلسطینی ها ارزشی ندارد. 

برغوثی مواضع انتقادی فریبكارانه بوش در انتقاد از اسراییل را هم بی اهمیت دانست و گفت : پیشتر بوش از پست های بازرسی كه صهیونیست ها بر سر راه فلسطینی ها ایجاد می كنند انتقاد كرده است، اما اسرائیل در واكنش به انتقاد بوش تصریح كرده است : حتی یك پست بازرسی از 162 پست بازرسی را بر نخواهد چید. 

وی افزود : بوش از سیاست شهرك سازی اسرائیل نیز انتقاد كرده است، اما اسرائیل همچنان به شهرك سازی ادامه می دهد. 

برغوثی گفت: اكنون بوش از برچیده شدن شهرك های بسیار كوچكی سخن به میان می آورد كه فقط 3 هزار سكنه دارند و 133 شهرك بزرگ را كه بیش از یك میلیون شهرك نشین غیرقانونی را درخود جای داده است به فراموشی سپرده است . 

برغوثی همچنین افزود : یكی دیگر از مسائلی كه بوش بر آن تاكید می كند مسئله امنیت است و بوش به برابری و مساوات در رفتار با اسرائیل و فلسطینی ها اعتقاد ندارد زیرا بوش هنگام صحبت درباره امنیت ،فقط امنیت صهیونیست ها را مورد توجه قرار می دهد . 

این عضو مجمع قانونگذاری فلسطین همچنین گفت : رژیم صهیونیستی از هنگام برگزاری اجلا س اناپولیس تاكنون، حملات خود را علیه فلسطینی ها ، صد در صد افزایش داده و 97 فلسطینی را به شهادت رسانده ، در طول پارسال ،شمار تلفات فلسطینی ها 40 برابر صهیونیست ها بوده است . 

مصطفی برغوثی افزود: بوش در ضمن از دمكراسی نیز سخن به میان می آورد و فراموش می كند كه اعضای مجلس فلسطین نیز به گونه ای دمكراتیك انتخاب شده اند اما صهیونیست ها 48 نفر از اعضای مجلس فلسطین را به اسارت برده اند .
/ 0 نظر / 4 بازدید