اجرای رزمایش 6 روزه امنیت و آرامش در تهران

رئیس پلیس تهران بزرگ از اجرای رزمایش 6 روزه امنیت و آرامش در تهران خبر داد. سردار رجب زاده با اشاره به اینکه این رزمایش از پس فردا در تهران آغاز می شود ، افزود : در این رزمایش 30 هزار نیروی پلیس امنیت عمومی از ده قرارگاه انتظامی حضور دارند و از 50 فروند بالگرد و هواپیما و دو هزار دستگاه خودرو نیز استفاده می شود.

وی افزود: این رزمایش از روز دوشنبه بیستم آبان 87 در سطح تهران برگزار خواهد شد و تا 6 روز ادامه دارد.

رئیس پلیس تهران بزرگ ، اهداف اجرای این رزمایش را ارتقای امنیت فردی اجتماعی، تمرین همکاری با دستگاه های امداد رسانی برای واکنش سریع و مناسب در حوادث غیر مترقبه احتمالی، دادن آموزش های لازم به مردم و حفاظت از مراکز مهم و حساس دولتی دانست و افزود: رژه هوایی با 50 فروند پرنده بال ثابت و متحرک و اجرای عملیات چتر ریزی، راپل و راهپیمایی تاکتیکی توسط نیروهای 10 قرارگاه در سطح تهران و در ده مسیر از جمله ماموریت های نیروهای پلیس در این رزمایش 6 روزه است.

سردار رجب زاده با اشاره به اینکه اجرای پدافند غیرعامل، استقرار عوامل کلانتری ها در چادرهای استقرار موقت، عملیات امداد و نجات، مقابله با اقدامات تروریستی، مقابله با بحران های اجتماعی و تمرین مراقبت و حفاظت از اموال مردم از رویکرد های اصلی این رزمایش است، گفت: رزمایش امنیت و آرامش با همکاری دیگر سازمان ها و نهادها همچون بسیج، آتش نشانی، ادارات آب و برق و گاز اجرا می شود.

/ 0 نظر / 17 بازدید