تلاش امریکا برای حذف مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی

آمریکا با همکاری برخی از کشورهای غربی در اندیشه برکناری محمد البرادعی از سمت مدیر کلی آژانس بین المللی انرژی اتمی است تا از این طریق فشار بر ایران را افزایش دهد.
پایگاه خبری المحیط در این زمینه نوشت، در پی ارائه گزارش مثبت محمد البرادعی از فعالیت هسته ای ایران، آمریکا با ابراز ناخرسندی از مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی، با همکاری هم پیمانان غربی گزینه حذف وی از این سمت را در دست بررسی دارد. 

روزنامه اماراتی موسوم به الخلیج  نیز در این زمینه نوشت، گزارش اخیر البرادعی به شدت تندروهای نومحافظه کار در کاخ سفید ( نزدیکان دیک چنی ) را عصبانی کرده است تا جایی که معاون رییس مرکز مطالعات اینتر پرایز آمریکا که یکی از نزدیکان چنی است با انتقاد شدید از البرادعی گزارش وی را مانعی در برابر تلاش های آمریکا برای پایان دادن به برنامه هسته ای ایران دانست و البرادعی را متهم ساخت که با هدف انجام این ماموریت به ماهیت برنامه هسته ای ایران توجه جدی ندارد. 

بلتیکا که از هواداران سرسخت رژیم صهیونیستی به شمار می آید ادامه داد، البرادعی با استفاده از موقعیت خود که با تصاحب جایزه صلح نوبل تحکیم شد به بازی های سیاسی روی آورده است زیرا تلاش های او با نیت مخالفت با اسراییل و آمریکا تنظیم می شود. 

مایکل روبن کارشناس دیگر مرکز مطالعات اینتر پرایز نیز در هجوم بلتیکا به البرادعی با وی همراهی کردو ماموریت مدیر کل آژانس بین المللی را تلاش برای حمایت آژانس از ایران دانست.

در گزار ش اخیر مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی به همکاری مثبت ایران با آژانس تاکید شده است .
/ 0 نظر / 5 بازدید