نخست وزیر بحرین از سیاستهای منطقه ای و بین المللی ایران تجلیل کرد

نخست وزیر بحرین سیاست جمهوری اسلامی ایران را در زمینه مسائل منطقه ای و بین المللی سازنده و مثبت خواند و گفت : بحرین هیچ گونه نگرانی از ایران ندارد. " حسین امیر عبداللهیان " سفیر کشورمان در بحرین امشب در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر با اعلام این مطلب، به دیدار خود با " شیخ خلیفه بن سلمان آل خلیفه " اشاره کرد و افزود: در این دیدار نخست وزیر بحرین تصریح کرد سیاست گفتمان سازنده و تعامل مثبت جمهوری اسلامی ایران، مناسبترین راهکار برای برون رفت از چالشها و ابهامات احتمالی است.

به گفته این مقام کشورمان، در این دیدار نخست وزیر بحرین همچنین با اشاره به جوسازی ها و تبلیغات روانی و سوء برخی رسانه های بیگانه در باره ایران، تاکید کرد: این رسانه ها با تبلیغات مسموم خود می خواهند ایران را کشوری تهدید آمیز جلوه دهند اما با توجه به اقدامات منطقی و مثبت جمهوری اسلامی ایران، بحرین هیچ گونه نگرانی از این کشور ندارد.

سفیر ایران در منامه همچنین با بیان پیشینه تاریخی روابط ایران و بحرین به ویژه در زمینه اقتصادی، گفت: در این دیدار دو طرف بر جدیت هر چه بیشتر برای پیگیری طرحهای اقتصادی فیمابین به ویژه همکاری در زمینه گاز " که از هنگام سفر آقای احمدی نژاد رئیس جمهور کشورمان به بحرین در سال گذشته به عنوان طرحی راهبردی مطرح بوده است "، تاکید کردند.

امیر عبداللهیان به علاقه مندی مردم و مقامات بحرین برای گسترش هر چه بیشتر روابط دوجانبه با ایران اشاره کرد و افزود: بحرین منابع و امکانات باالقوه زیادی برای همکاری با ایران دارد، مرکز بانکی خاورمیانه است و در زمینه خدمات بیمه به عنوان دومین صنعت خدماتی، بیش از هفتاد نمایندگی خارجی در آن فعالیت می کنند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در بحرین همچنین رایزنی مقامات و سفیران کشورمان با مقامات کشورهای همسایه به ویژه کشورهای حوزه خلیج فارس را برای تبیین شفاف مواضع منطقی و اصولی ایران حائظ اهمیت دانست و تاکید کرد: ایران همواره از هر اقدامی برای حفظ ثبات ، آرامش و امنیت در منطقه حمایت می کند.

امیر عبداللهیان امروز در منامه با نخست وزیر بحرین دیدار کرد.

/ 0 نظر / 4 بازدید