رهبر معظّم انقلاب اسلامی کشورهای منطقه تلاش کنند، خواسته بیگانگان عملی نشود

رهبر معظّم انقلاب روابط ایران و قطر را، رابطه ای نمونه در منطقه خلیج فارس خواندند و تأکید کردند: منطقه خلیج فارس، باید با همکاری کشورهای این منطقه، امن و آباد و محلی برای همکاری تبدیل شود.
حضرت آیت الله خامنه ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز در دیدار شیخ خلیفه بن حمد آل ثانی و هیئت همراه،با اشاره به تلاش بیگانگان برای محقق نشدن این موضوع افزودند: همه کشورهای منطقه باید تلاش کنند، خواسته بیگانگان عملی نشود. 

ایشان با قدردانی از مواضع دولت و امیر قطر در جنگ 33 روزه لبنان و جنگ 22 روزه غزه و مسائل بعد از آن، خاطرنشان کردند: در قضیه لبنان و غزه، انتظار این بود که دولت های عربی به لحاظ اسلام، عربیت و دفاع جوانان مومن لبنان و غزه از حق، در کنار آنها بایستند، متاسفانه برخی دولت های عربی موضع خوبی نگرفتند. 

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به رابطه سیاسی ممتاز ایران و قطر و دیدگاه های مشترک دو کشور در بسیاری از مسائل تاکید کردند: در روابط اقتصادی نیز باید تلاش بیشتری شود تا سطح همکاری ها بیش از پیش گسترش یابد. 

ایشان با ابراز خرسندی از گسترش روز افزون روابط جمهوری اسلامی ایران و قطر افزودند: یکی از چندین دلیل ارتباط نزدیک دو کشور، وجود دشمنان مشترک برای امت اسلامی و مردم منطقه است. 

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: دشمنان با به حاشیه کشاندن مسائل اصلی، موضوعات غیرحقیقی را به عنوان مسائل اصلی مطرح و با تاکتیکی خاص، به نوبت، به سراغ کشورهای اسلامی می روند، بنابراین همه کشورهای منطقه باید این موضوع را عمیقاً درک کنند و همکاری های خود را افزایش دهند. 

در این دیدار که آقای احمدی نژاد، رئیس جمهور نیز حضور داشت، شیخ حمد بن خلیفه آل ثانی امیر قطر با ابراز خرسندی فراوان از دیدار با رهبر انقلاب اسلامی، از مواضع جمهوری اسلامی ایران در بسیاری از مسائل اسلامی- عربی، به ویژه موضوع فلسطین قدردانی کرد. 

امیر قطر با اشاره به پیوندهای تاریخی ایران و قطر، و دیدگاه های مشترک دو کشور در بسیاری از مسائل افزود: همه کشورهای منطقه باید با مقاومت در مقابل اختلاف افکنی هایی که از خارج تحمیل می شود، زمینه ثبات، امنیت و همکاری بیشتری را در این منطقه فراهم کنند. 

وی با اشاره به مذاکرات خود با رئیس جمهور ایران، اظهار امیدواری کرد: روابط ایران و قطر به ویژه در عرصه مسائل اقتصادی شتاب بیشتری بگیرد
/ 1 نظر / 20 بازدید
فهیمه

سلام آیا مایلید که با وب لاگ من مبادله لینک کنید؟ یک کامنت در بلاگ من بگذارید و عنوانی که مایلید را به من بگوئید تا با آن عنوان لینکتان کنم. لینک من: http://memoirsofsherlockholmes.persianblog.ir عنوان لینک: شرلوک هلمز متشکرم