علمی - تحقیقی - خبری

شید به معنی نورانی و پسوند خورشید است ____ این وبلاگ در جهت گسترش تفکر سازنده برای ایران اسلامی وبدون در نظر گرفتن شخص و یا گروه خاصی طراحی و اراییه گردیده است با احترام غلامحسین کردی

خبر انتخاباتی

رئیس ستاد مرکزی بازرسی انتخابات کشور گفت: بررسی چند لایه صلاحیت ها نقطه قوت قانون اساسی جمهوری اسلامی است.
حجت الاسلام موسی پور در بخش دیگری از برنامه 45 دقیقه شبکه خبر گفت : بررسی صلاحیت کاندیداها با توجه به اهمیت و بالا بودن جایگاه نمایندگی مجلس شورای اسلامی ضروری است؛ همه نظام های جهانی بررسی صلاحیت ها را در قوانین کشورشان لحاظ کرده اند.

وی افزود: مسئولیت نمایندگی کار مهمی است و بررسی چند لایه صلاحیتهای کاندیداها ،نقطه قوت قانون اساسی جمهوری اسلامی است.

موسی پور گفت: انتخابات 24 اسفندامسال به نوعی سه انتخابات مجلس شورای اسلامی ، انتخابات میان دوره ای مجلس خبرگان و  شوراهای شهر و روستاست.

وی تصریح کرد : فردا اسامی افرادی که صلاحیت آنها تایید نشده به بخش ها و مراکز استان ها و شهرستان ها اعلام می شود .

وی با بیان اینکه ما در بررسی صلاحیت ها داوطلبان سلیقه ای عمل نکردیم افزود: حدود 30 درصد از داوطلبان رد صلاحیت شده از اصلاح طلبان و 30 درصد از اصول گرایان و 40 درصد مابقی رد صلاحیت شده ها از افراد مستقل هستند .

موسی پور گفت :در حال حاضر چاپ پوستر که حاوی عکس داوطلب باشد طبق قانون فعلی ممنوعیتی ندارد و کاندیداها مجاز به چاپ پوستر هستند اما الصاق آن در هرجا غیرقانونی خواهد بود و برخورد خواهد شد.

رئیس ستاد مرکزی بازرسی انتخابات کشور برای رعایت اخلاق انتخاباتی گفت : اگر همه پایبند قانون باشیم ؛ فضای انتخاباتی و رقابت انتخاباتی سالم خواهد بود . 
  
نویسنده : غلامحسین کردی ; ساعت ۱۱:٤٧ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱۳۸٦/۱۱/٢٥
تگ ها :