علمی - تحقیقی - خبری

شید به معنی نورانی و پسوند خورشید است ____ این وبلاگ در جهت گسترش تفکر سازنده برای ایران اسلامی وبدون در نظر گرفتن شخص و یا گروه خاصی طراحی و اراییه گردیده است با احترام غلامحسین کردی

آمریكا اطلاعات غلط سازمان های جاسوسی خود را مبنای تجاوز به كشورها قرار داده است

آمریكا برای پیشبرد راهبرد نظامی خود در جهان همواره اطلاعات غلط و اشتباهات دستگاه های اطلاعاتی خود را مبنای عملیات تجاوزگرانه و اشغالگرانه خود قرار داده است.
آقای " ابید " كارشناس كشورمان در امور سیاسی بین الملل امروز در گفتگو با شبكه خبر با اشاره دروغپردازی ها و اشتباهات و گزارشات نادرست و مغرضانه سازمان جاسوسی امریكا در جنگ ویتنام خاطر نشان كرد: این اشتباهات سبب شد بیش از یك و نیم میلیون نفر در جنگ امریكا با ویتنام كشته شوند. 

وی با بیان ارتباط خطاهای امنیتی و اطلاعاتی آمریكا در جنگ های مختلف به ویژه جنگ های این كشور با ویتنام و عراق كه برخی اسناد مربوط به آن افشا و منتشر شده است؛ تاكید كرد : دولتمردان آمریكایی در مقاطع مختلف از این اطلاعات برای پیشبرد اهداف نظامی خود سوء استفاده كرده اند. 

كارشناس مسائل سیاسی همچنین با یادآوری موضع دولت ریگان در دوره جنگ تحمیلی عراق علیه ایران در حمایت از رژیم صدام گفت: در سال 1982 گروهی از امریكایی ها در 8 هزار صفحه  گزارش، صدام را از گروه تروریست ها خارج كردند و دولت امریكا نیز از این رژیم در جنگ علیه ایران حمایت كرد.

وی افزود: پس از پایان جنگ تحمیلی، گروهی دیگر از امریكایی ها به سرپرستی " اولیور نورث " در گزارشی متناقض با گزارش قبلی اعلام كردند عراق خطرناك ترین سلاح های كشتار جمعی را در اختیار دارد و از صدام به عنوان فردی خطرناك نام بردند.
  
ابید یاداوری كرد: پس از انتشار این گزارش امریكا برای اماده كردن افكار عمومی جهان به منظور حمله به عراق، مسئله وجود سلاح های كشتار جمعی را در عراق مطرح كرد تا با تمسك به این حربه كشور عراق را اشغال كند و این در حالی بود كه "هانس بلیكس " رئیس پیشین بازرسان سازمان ملل صحت چنین گزارشی را رد كرده بود.  

وی با اشاره به استناد مقامات امریكایی به اطلاعات دروغ نهادهای امنیتی این كشور برای توجیه شورای امنیت سازمان ملل و صدور مجوز برای حمله به عراق اظهار داشت: دروغ پردازی های نهادهای اطلاعاتی و امنیتی امریكا پس از جنگ ویتنام بار دیگر رسوایی بزرگی برای كاخ سفید در جنگ عراق به بار آورد كه دستاورد ان كشتار صدها هزار نفر از مردم عراق و اواره شدن میلیون ها نفر دیگر از عراقی ها بود. 

كارشناس مسائل سیاسی بین المللی كشورمان تصریح كرد: دروغ پردازی ها و اشتباهات سازمان های جاسوسی، امنیتی و اطلاعاتی امریكا به هیچ عنوان توجیه پذیر نیست زیرا این دروغ ها و اشتباهات ابزاری برای سوء استفاده دولتمردان امریكایی در اجرای اهداف سلطه گرانه خود در مناطق مختلف جهان است.

  
نویسنده : غلامحسین کردی ; ساعت ۱٢:٤٢ ‎ق.ظ روز جمعه ۱۳۸٦/۱٠/٢۱
تگ ها :